Tarım Kredi marketlerinde indirimli satışlar başlıyor! İşte kalem kalem o ürünler

Tarım Kredi marketlerinde indirimli satışlar başlıyor! İşte kalem kalem o ürünler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında, Tarım Kredi Kooperatifleri’ne ait marketlerin kâr amaçlı kurulmadığını belirterek, fiyatların düşürülmesi talimatı vermişti. Erdoğan, dün de Ankara’da DSİ’nin açılışında konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

“BÜYÜKBAŞ ETİNDE YÜZDE 30 İLA 35 ARASI İNDİRİM OLACAK”

Erdoğan, temel gıda ve temizlik ürünlerinin fiyatta başa baş satılacağını belirttikten sonra kırmızı et fiyatlarıyla ilgili de güzel bir haber verdi. Cumhurbaşkanı, “Bu sabah Tarım Kredi Kooperatifi Başkanıyla konuştum, Bakanım da konuştu, Büyükbaş hayvanlarda da yüzde 30, 35 indirimle onların da satışına başlayacağız” dedi.

İNDİRİME GİRECEK ÜRÜNLER BELLİ OLDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarının ardından indirime girecek ürünlerin listesi de belli oldu. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, “Tarım Kredi Kooperatifi zincir marketlerinde yapacağımız indirim, çok yakında gerçekleşecek. 3 ya da 5 gün içinde fiyat indirimlerini uygulamaya başlayacağız. Tüm ürünlerde neredeyse başa baş yani kar marjı çok düşük tutacak şekilde fiyat belirleniyor. Çünkü bu zincir marketlerde kâr marjı düşük biliyorsunuz ki. Ama belli ürünler var ki bunlar zaruri olan ürünler; un, yağ, şeker, et gibi… Onlarda hatırı sayılır bir indirime gidiyoruz.” dedi.

Tarım Kredi marketlerinde indirimli satışlar başlıyor! İşte kalem kalem o ürünler

İŞTE KALEM KALEM O ÜRÜNLER:

MAKARNA UN SALÇA PİRİNÇ BULGURMERCİMEKNOHUT FASULYE ŞEKER AYÇİÇEK YAGI ZEYTİNYAĞITAVUK ÜRÜNLERİTAM YAĞLI SÜTYARIM YAĞLI SÜTYUMURTA PEYNİRTEREYAGI BAL ZEYTİN ÇAY TÜRK KAHVESI PATATESKURU SOĞAN KARPUZ KAVUN ÇAMAŞIR DETERJANIBULAŞIK DETERJANIÇAMAŞIR SUYU SIVI SABUN PEÇETE RULO HAVLU KOLONYABEBEK BEZİ

Türkiye Ekonomi Güncel Haberler

sizlere djvoo.net farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.