Kızı sokak ortasında başından vurulmuştu! İşte acılı annenin yürekleri dağlayan sözleri

Kızı sokak ortasında başından vurulmuştu! İşte acılı annenin yürekleri dağlayan sözleri

Ümit Karakoyun’un silahlı saldırısı sonucu hayatını kaybeden Asiye Nur Atalay’ın annesi Rahşan Atalay, ‘ Anneler Günü‘ne kızının kıyafetlerine sarılarak girdi. Gözyaşlarına hakim olamayan Rahşan Atalay, yaşadığı acıyı güçlükle ifade etti. Atalay, “Ben bunun müebbet almasını istiyorum. Asiye’nin son olmasını istiyorum. O içeride her gün ölsün istiyorum” dedi.

“BİR HAYALİ VARDI”

“Beş dakika geçiyor, beş dakika sonra yeniden başlıyor acım” diyen Rahşan Atalay, “Her ‘ Anneler Günü‘nde hediye alırdı. Biraz asabiydi ama öper, severdi. Bir hayali vardı. Ehliyet sınavına gidiyordu kızım. ‘Anne seni gezdireceğim’ diyordu. Hayallerinin hepsi yarım kaldı” şeklinde konuştu.

“BENİM DURUMUMDA OLAN ANNELER BANA DESTEK VERSİN”

Ümit Karakoyun’un 16 dosyası bulunmasına rağmen dışarıda olmasına tepki gösteren Rahşan Atalay, “16 tane dosyası var. Kızımın doğum gününde dışarı salıveriyorlar. Bugün kızımın mezarına gittim. Çok konuştum ama gelmedi. Asiye’m dedim çok süslüydün, kendini çok seviyordun Asiye’m dedim. Çok meşhur oldun, herkes senin arkandan seni konuşuyor dedim. Ama o beni görüyor mu bilmiyorum. Benim durumumda olan anneler bana destek versin. Benim ona ihtiyacım var” diye konuştu.

“BENİM KIZIM BEYAZ KEFENLE YATIYOR”

Rahşan Atalay açıklamalarının devamında “Devletten tek isteğim; bunun aftan falan yararlanmasını istemiyorum. Ağırlaştırılmış müebbet ceza almasını istiyorum. Benim kızım beyaz kefenle yatıyor, o da orada her gün ölsün istiyorum. İlk anneler günü yalnızım. 19 sene bak büyüt.. Birisi gelsin, kızımın canını alsın” ifadelerini kullandı. Asiye Nur Atalay’ın ablası Kübra Akbulut ise, “Dilerdim ki anneme en güzel hediyeyi kardeşimle beraber verelim. Anneler Günü’nü hep birlikte beraber geçirelim ama olmadı. Biz bunu kabullenmeye çalışıyoruz. Bizim tek isteğimiz, en ağır cezayı alması. Biz kendimizi bu şekilde rahatlatacağız” ‘dedi.

Demirören Haber Ajansı / 3. Sayfa

Asiye Atalay, Anneler Günü, 3. Sayfa, Güncel, Haberler

sizlere djvoo.net farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.