Bitcoin 2 ayın en yüksek seviyesine çıktı

Bitcoin 2 ayın en yüksek seviyesine çıktı

Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin, son 24 saatte yüzde 2’nin üzerinde değer kazanarak 24 bin 873 dolar seviyesine kadar yükseldi. Bitcoin’in fiyatı, 13 Haziran’da kaydettiği 26 bin 857 dolardan bu yana en yüksek seviyeyi gördü.

ETHEREUM DA YÜKSELİŞTE

Öne çıkan diğer kripto para birimlerinden Ethereum da 2 ayın zirvesine ulaştı. Ethereum’un fiyatı son 24 saatte yüzde 3’ün üzerinde yükselerek 1.931 dolara tırmandı.

ABD ENFLASYON VERİSİ TETİKLEDİ

Küresel hisse senedi piyasalarındaki pozitif seyre paralel olarak kripto para piyasalarında da yükseliş kaydedildi.
ABD’de beklentilerin altında gelen enflasyon verilerinin ardından artan küresel risk iştahı, kripto para piyasalarını da destekledi.

ABD’DE YILLIK ENFLASYON YÜZDE 8,5

Ülkede dün açıklanan verilere göre, Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) temmuzda aylık bazda değişim göstermezken, yıllık bazda yüzde 8,5 artmıştı. Bugün açıklanan Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) de temmuzda beklentilerin aksine aylık yüzde 0,5 azalırken, yıllık yüzde 9,8 ile beklenenden az artış kaydetti. Analistler, beklentilerin altında gelen enflasyon verileri sonrası ABD Merkez Bankası’nın (Fed) ultra şahin para politikalarında gevşemeye gideceği beklentisinin arttığını belirtti.

Dolar kuru ne kadar? Dolar kaç TL? Dolar alış ve satış fiyatları için tıklayın. Altın fiyatları için tıklayın. Gram altın ne kadar? Çeyrek altın ne kadar? Canlı kripto para verileri ve tüm kripto para haberleri için tıkla. AA / Dilara Zengin Okay – Ekonomi

Tam Gemi Şok Denemeleri Finans Ekonomi Haberler

sizlere djvoo.net farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.