Altının gram fiyatı 1.026 lira seviyesinden işlem görüyor

Altının gram fiyatı 1.026 lira seviyesinden işlem görüyor

Geçen haftanın son işlem gününde, ons fiyatı ve dolar kurundaki düşüşe paralel değer kaybeden altının gram fiyatı, günü 1.023 liradan tamamladı. Altının gram fiyatı, yeni haftaya yükselişle başlamasının ardından 1.026 liradan işlem görüyor.

ÇEYREK VE CUMHURİYET FİYATLARI

Aynı dakikalarda çeyrek altın 1.643 lira, Cumhuriyet altını da 6.846 liradan satılıyor. Cuma günü günü 1.775 dolardan tamamlayan altının ons fiyatı, şu dakikalarda önceki kapanışının hemen üzerinde 1.777 dolardan işlem görüyor.

FED ŞAHİN PARA POLİTİKASINI SÜRDÜRECEK

Analistler, ABD’de güçlü gelen iş gücü piyasası verileri sonrasında ABD Merkez Bankası’nın ( Fed ) şahin para politikasını sürdüreceğine ilişkin beklentilerle piyasalarda artan resesyon ve enflasyon ikileminin altın fiyatları üzerinde etkili olmayı sürdürdüğünü söyledi.

YATIRIMCILAR KÜRESEL GELİŞMELERE ODAKLANDI

Para piyasalarındaki fiyatlamalarda Fed’in eylül toplantısında 75 baz puan faiz artıracağına ilişkin beklentiler güçlenerek yüzde 70 seviyesine çıktığını anımsatan analistler, kasım toplantısında ise yüzde 53 ihtimalle 25 baz puan faiz artırılacağının öngörüldüğünü kaydetti. Analistler, bugün veri gündeminin zayıf olduğunu, jeopolitik gelişmelere ilişkin haber akışının yatırımcıların odağında olacağını ifade ederek, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.760 doların destek, 1.800 doların direnç konumunda bulunduğunu bildirdi.

Altın fiyatları için tıklayın. Gram altın ne kadar? Çeyrek altın ne kadar?

Dolar kuru ne kadar? Dolar kaç TL? Dolar alış ve satış fiyatları için tıklayın. Altın fiyatları için tıklayın. Gram altın ne kadar? Çeyrek altın ne kadar? AA / Muhammed Said Tanıl – Ekonomi

Tam Gemi Şok Denemeleri Fed Finans Ekonomi Haberler

sizlere djvoo.net farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.